İstanbullular Dikkat,Kar Geri mi Geliyor

Meteoroloji´den son dakika kar yağışı ve hava durumu uyarısı geldi! İstanbul´a kar yağacak mı?

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nden kar yağışı ve hava durumu ile ilgili son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul´da beklenen kar yağışı gerçekleşmiş ve bunu neticesinde Cumartesi ve Pazar günleri soğuk hava ve yağış ile geçmişti. Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nden son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. Yarın sabah itibariyle Marmara bölgesinde kar yağışı etkisini arttırmaya başlayacak. Peki, İstanbul´a kar yağacak mı? İşte merak edilen o soruların yanıtları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nden son dakika kar yağışı ve hava durumu uyarıları gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu için yoğun uyarılarda bulunulmuş ve beklenen kar yağışı Cumartesi ve Pazar günleri kent ve bölgede etkisini göstermişti. Bu yaşanan gelişmelerin üzerine dün ise İstanbul´a dolu yağışı görülmüştü. Yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul ve Marmara bölgesinde yaşanan vatandaşlar, ´kar ne zaman yağacak?´ sorusuna yanıt arıyorlar.

KAR NE ZAMAN YAĞACAK? METEOROLOJİ TARİH VERDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara Bölgesi başta olmak üzere birçok il için kar yağışı uyarılarında bulundu. İşte Meteoroloji´nin kar yağışı beklediği iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ülkenin büyük kesiminde devam eden kar yağışı, yarın sabah saatlerine kadar Bolu ve Düzce çevreleri ile Sakarya´nın güneydoğu kesimlerinde kuvvetli, öğle saatlerinden sonra ise Hakkari, Bitlis, Van´ın güneybatısı, Muş´un güneyi, Batman, Siirt ve Şırnak´ın doğusunda don olayı ile birlikte yer yer tipi şeklinde olacak. Ulaşımda aksamalar ve çığ tehlikesi ile meydana gelebilecek diğer olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İSTANBUL´A KAR YAĞACAK MI?

Bolu, Düzce, Sakarya, Hakkari, Bitlis, Van, Muş, Batman, Siirt ve Şırnak´ta yarın kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Rüzgarın, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz´in iç kesimleri ve İç Anadolu´nun güneyinde kuzey yönlerden, Doğu Anadolu´nun güneydoğusunda ise güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (saatte 50-80 kilometre) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bu gece ve yarın gece Balıkesir, İzmir ve Aydın´ın iç kesimleri ile Manisa genelinde hafif, yüksek kesimlerde yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden üreticilerin ve vatandaşların önlemlerini almaları gerekiyor.

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 - 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor