İşte Adnan Oktar´ın Şaşırtan İfadesi

Adnan Oktar´ın uçuk kaçık ifadesi! Dolar, Erdoğan, Gülen ve kedicikler var

 

SİLİVRİ´deki Adnan Oktar davasında ifadeler alınıyor. Adnan Oktar ifade verirken iyice uçtu. 10 yaşındaki küçük kızla ilişkiden Fethullah Gülen´e kadar bir çok şey hakkında konuştu. İşte Adnan Oktar´ın uçak kaçık ifadesi...

/resimler/2019-9/17/2241392848238.jpg

Sabah saatlerinde başlayan Adnan Oktar davasında ilk olarak sanıkların kimlik tespitleri yapıldı. Adnan Oktar ve grubuna yönelik 167´si tutuklu 226 sanık hakkında açılan davada savunmalara geçildi. Adnan Oktar´ın ifadesi uçak kaçık oldu. İşte o ifade ve duruşmadan gelen son haberler:

/resimler/2019-9/17/2241598942426.jpg

Adnan Oktar beyaz gömlek siyah pantolon giydi: İddianamenin özetini okuyan mahkeme heyeti, savunmasını yapmak üzere sanık Adnan Oktar´ı kürsüye çağırdı. Oktar´ın beyaz ceket, beyaz gömlek ve siyah pantolon giydiği görüldü. Duruşmada sanık Adnan Oktar´ın savunmasına geçildi.

´´İngiliz derin devletinin oyunu´´: Mahkemede ifade vermeye başlayan Adnan Oktar, şu ifadeleri kullandı; "İddiaların tamamının boş olduğunu bütün Türkiye biliyor. Bakkalından şoförüne herkes biliyor oyun oynandığını. Hükumeti ben çok iyi desteklediğim için beni ekarte etmeye çalışıyorlar. İngiliz derin devletinin oyunu. Geniş çaplı bir çalışma, bile bile niye suç işleyeyim.

´´Tüm suçlamalar uydurma´´: 10 yaşında kızı alıp öpeceğim kim inanır buna? Kim inanır böyle zırvalara? PKK devletinin kurulacağını yıllar öncesi söyledim, ´PKK/PYD terör örgütüdür´ dedim. Buna rağmen bakanlar ´yok değil´ dediler. Tüm suçlamalar uydurma. Buna kimse inanmaz. Benim tüm arkadaşlarım üniversite mezunu aklı başında, kimse inanmıyor. Bunlara kim inanır? Türkiye´den İslamı kazımak istiyorlar, beni yok etmeyi düşünüyorlar. Türkiye´yi Hıristiyanlıkla kaplamayı düşünüyorlar.

/resimler/2019-9/17/2242265505555.jpg

´´Cinnet geçirsem 10 yaşında kız çocuğunu kucağıma almam´´: Bu oyunun en güçlü şekilde karşısında durduğum için iftira atıyorlar. 32 tane suç uydurmanın alemi ne? Cinnet geçirsem 10 yaşında kız çocuğunu kucağıma almam. Bu çocuk da beni çok sever, ben de onu çok severim. Annesi dedi ki ´Yalnız gelmek istiyor yanına´, annesine yanında ´Dur´ dedim. Bak yıllar sonra iftira attılar. Mesela Çağla, Beril bana mektuplar yazdı, Allah aşkıyla sevgisiyle cezaevine mektuplar gönderdiler. Bana atılan iftiralar nedeniyle iftira atan çocuklar çok vicdan azabı çekti, korkarak ifade verdirdiler.´´

Ben tutuklanınca dolar 5 liraya çıktı: Mahkeme Başkanı´nın "Özgür iradeleri ile ifade vermedi mi diyorsunuz" sözleri üzerine Oktar, "Hayır korktular. İngiliz derin devleti mahkemenizi kullanmak istiyor, Tayyip Beyi devirmek istiyorlar. Tutuklandıktan sonra Dolar 3,70´ten 5 liraya çıktı" dedi.

´´Her zaman devletin emrinde oldum´´: Mahkeme Başkanı Adnan Oktar´ın bu sözler üzerine "Sizin nasıl bir gücünüz var ki böyle düşünüyorsunuz" diye karşılık verdi. Oktar, "Kitaplarım var, hükumeti övdüm, internet sitem var. Her zaman devletin emrinde oldum. Tayyip Bey, dünürü Sadık Bey gidip gelirdi. Çok hizmet verdim devletime" dedi.

 "Kadınların hepsini Allah aşkıyla çok seviyorum´´: Mahkeme Başkanı´nın cinsel suçlarla alakalı soruları üzerine Oktar, "Kadınların hepsini çok seviyorum. Allah aşkıyla seviyorum, şevkat duyuyorum, kadınlara karşı saygımı herkes bilir" ifadelerini kullandı.
´´Tayyip Bey ben tutuklanınca oy kaybetti´: Mahkeme Başkanı´nın oy kullanmaya yönelik engellemerine ilişkin iddiaları üzerine Adnan Oktar, "Ben tutuklandıktan sonra Tayyip Bey oy kaybetti. Ben dışardayken milyonlarca oy kullanılmasını sağlıyordum. Nitekim tutuklanınca büyük şehirler kaybedildi. Milyonlarca sevenim var. Tayyip Bey´i yalnız bıraktılar, neşesi kalmadı" diye konuştu.
 
´´Nasıl askerliği desteklemem": Oktar, Mahkeme Başkanı´nın askerliğe gidilmemesi yönünde talimat verdiği iddialarını üzerine, "Niye böyle bir talimat vereyim. Güneydoğu´da şehit olmuş arkadaşlarım var. Devlet, bayrak kutsal benim için. Turanı destekliyorum, nasıl askerliği desteklemem" dedi.
 
´´FETÖ ile kafa olarak çok zıtız´´: FETÖ üyeliği iddiaları üzerine Oktar, "FETÖ´yle benim bağlantım olduğuna inanmamışsınızdır. Kafa olarak çok zıtız. Yaptığı çılgınlık ve delilikten o kadar şehit vermemizden ne kadar akli dengesi yerinde olmadığı bellidir. FETÖ´cü polislerin zamanında sürekli hakkımızda dava açılıyordu. Evimde tarihi eser olduğu iddiasıyla baskın yapıldı geçmiş dönemlerde. Hakim ´bu bir oyun´ dedi, ´Amerika´dan gelen telefonla böyle bir operasyon yapılamaz´ dedi. Kurtulduk. Daha önce açılan davalardan da kurtulduk, beraat ettik. Başımıza binbir türlü bela açmaya çalışan bir yapı büyük dev bir yapılanma" dedi.
Fethullah Gülen´i severiz dedim çünkü...: Bunun üzerine Mahkeme Başkanı´nın "FETÖ beni çok sever, Fetullah Hocamızı biz de çok severiz" sözlerini hatırlatması üzerine Oktar, "Aslında o dönem benden nefret ediyorlardı, bunu söyleyince daha çok kızdılar. Kitaplarımı sattırmıyorlardı. Ama o dönem destekleniyordu. Sataşmasın diye kızdırmak amacıyla söyledim. O da sevinmiyor ben böyle deyince. Nefret eden bir insana ´Beni seviyor´ dediğiniz zaman çok kızar. Kibirli. Beni de ayrı bir ekol olarak gördüğü için, onu deşifre edecek bir güç olarak görüyordu" dedi.
 
 
´Allah belanızı verecek´ dedim FETÖ´cülere: Oktar sözlerini şöyle sürdürdü: "O dönem çok destekleniyordu. En çok eleştiren bendim. Birçok dava açtırdılar hakkımızda. Ekol olarak birbirimizi kabul etmemiz mümkün değil. Tüm bürokrasi o dönem onu destekliyordu. Övgümün 10 mislisi yergi. ´Allah belanızı verecek´ dedim FETÖ´cülere. Dershanelerine gitmedim, gazetelerini almadım, bankalarına para yatırmadım. Benim ki sadece sözdü.
 
´´Tayyip Bey bizim canımız, yatımızda gezdirdik, evimizde gelip giderdi, iç içe görüşürdük": Oktar´ın bu sözleri üzerine Mahkeme Başkanı "Korkutucu gücünden mi etkilendiniz" diye sordu. Oktar, "Evet, pislik yapmasınlar diye yaptım. Tayyip Bey mehdidir, siyaset mehdisidir. Tayyip Bey bizim canımız, yatımızda gezdirdik, evimizde gelip giderdi, iç içe görüşürdük" dedi.
 
 
´´Merak etmiş, girmiş olabilirim": Mahkeme Başkanı´nın "Dijital verilerde herkul.org sitesinin kurulum dosyaları vardı. ne diyeceksiniz" sorusuna Oktar, "İnternet çok geniş bir alem. Herkul deyince pazulu bir kişi aklıma gelmiştir, bir bakayım demişimdir. Merak etmiş, girmiş olabilirim" ifadelerini kullandı.
 
"Genel kültür" diyerek güldü: Siyasi askeri casusluk iddiaları için "Beni ilgilendiren bir kısım yok bunda" diyen Oktar, silahlı örgüt iddiası için de, "Silah alırken devlet bakıyor suç işlemiş mi bakıyor araştırılıyor" ifadelerini kullanırken "Silahınız var mı" sorusuna "Yok" derken, Mahkeme Başkanı "Biliyor gibi anlatıyorsunuz" diye karşılık verdi. Bunun üzerine Adnan Oktar, "Genel kültür" diyerek güldü.
 
 
"Teşekkür etmenize bile gülen arkadaşlarınız var": Mahkeme Başkanı Oktar´a "Yorulduysanız oturabilirsiniz" demesi üzerine sandalye getirildi, Oktar otururken Mahkeme Başkanı´na teşekkür etti. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı "Teşekkür etmenize bile gülen arkadaşlarınız var" dedi.
 
´´Gözaltına alındığım zaman Ahmet Hakan´ı aradım´´: Dragos´ta gözaltına alındığı sırada ateş açılması hakkında Oktar, "Silahın verilmesi amacı kendini korumaktır. Arkadaşımın bunu yaptığını duyunca ben mahvoldum. Gözaltına alındığım zaman Ahmet Hakan´ı aradım. Tüm basını aradım. Göğsümü gere gere geziyordum. Saklanacak olsam beni bulamazlardı. Niye saklanayım" diye konuştu.