Kanal Ankara´nın Temeli Yakında Atılacak

Erdoğan´dan "Kanal Ankara" müjdesi: Temelini çok yakında atıyoruz

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kanal Ankara projesi ile şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Bu projenin temelini çok yakında atıyoruz" açıklaması yaptı.

Ankara Gölbaşı´ndaki toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kanal Ankara projesi ile şehrimize gerçekten çok farklı bir eser kazandırıyoruz. Bu projenin temelini çok yakında atıyoruz" ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın konuşmasından satırbaşları:

Son 2 ayda Ankara´daki yedinci mitingimizi Gölbaşı´nda yapıyoruz. Bu güzel ilçemize yaptığımız ziyareti toplu açılış töreni il bir hizmet şölenine dönüştürelim dedik. Bugün burada toplam bedeli 306 milyon lira olan 29 kalem eser ve hizmetin açılışını yapacağız.

70 milyon TL´lik yatırım

Bu kardeşiniz 4,5 yıl daha cumhurbaşkanı mı? Sesiniz az geldi yoksa farklı bir şey mi düşünüyorsunuz?

İnşallah Mehmet ve Ramazan kardeşimiz de burada büyükşehir ve ilçe belediye başkanlığı yapacak mı? El ele verip hem Gölbaşı´nı hem de Ankara´yı daha da kalkındıracağız. Bugüne kadar 70 milyon TL´lik yatırımla Mogan´ı büyük oranda temizledik. Eğitim yatırımları da şehrimize kazandırdığımız diğer hizmetlerdir.

35 kilometrelik "Kanal Ankara" mesajı

Buraya Ankara´nın en güzel millet bahçelerinden birini kuruyoruz. İmrahor´dan başlayıp Mogan´a kadar uzanacak 35 kilometrelik Kanal Ankara projesi ile şehrimize çok farklı bir eser kazandırıyoruz.

Temeli yakında atılacak

Ankara´nın güneyinin çehresini değiştireceğine inandığım bu projenin temelini çok yakında atıyoruz. Bugün resmi açılışını yaptığımız eserlerden biri de Konya yolu boyunca inşa ettiğimiz köprülü kavşaklardır. Belediyemiz gerçekten çok önemli yatırımlara imza attı. Gölbaşı´na bambaşka bir hava katan şehir parkımız, 53 ayrı park, spor merkezleri, kültür merkezleri gibi toplam 209 proje belediyemiz tarafından sizlerin hizmetine sunuldu. Bu vesileyle şimdi burada Fatih kardeşimiz de buraya kadar geldi. Şimdi yeni bir süreç başlayacak Ramazan kardeşimizle. Elele, omuz omuza 18 günümüz var.