Malazgirt´ten Dünya´ya Güvenli Bölge Mesajı

Başkan Erdoğan´dan Malazgirt´te önemli mesajlar.

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malazgirt Milli Park Alanı´nda Malazgirt Zaferi´nin 948. Yıl Dönümü Kutlama Programı´nda konuştu. ABD ile Suriye sınırında planlanan güvenli bölge çalışmalarıyla ilgili konuşan Başkan Erdoğan, "Önceliğimiz diyalogdur, işbirliğidir. İsteğimiz dışında bir yola zorlanır, oyalanmaya kalkılırsak, tüm hazırlıklarımız tamamdır. Planlarımızı hayata geçiririz." dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Muş´ta Malazgirt Zaferi´nin 948. Yıl Dönümü Kutlama Programı´nda konuştu.

İşte Başkan Erdoğan´ın konuşmasından satır başları:

Malazgirt Zaferinin 948. yıl dönümü vesilesiyle tüm kahramanlarımızı hürmetle yad ediyorum. Bin yılıdır bu toprakların vatanımız olması için gözlerini kırpmadan kendini feda eden şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Milletimizi kendi iç meseleleriyle uğraştırarak medeniyetinden tarihinden koparmaya çalışanların da senaryolarını boşa çıkardır. Bugün Malazgirt Zaferi´ni böylesine bir coşkuyla kutluyorsak işte bu projeyle birlikte o aksi proje hazırlayanlar da çökmüş demektir.

BİZİM MEDENİYETİMİZ BİR FETİH MEDENİYETİDİR
Yeni nesillere 2071 vizyonunu miras bıraktık. Yaklaşık yarım asır sonra bizler görmesek de inanıyorum ki Türkiye her alanda dünyanın en güçlü ülkelerinden iri olarak çok daha büyüt hedeflere yelken açmış olacaktır. Hep söylediğim gibi bizim medeniyetimiz bir fetih medeniyetidir. Bu fetih sadece toprakların sadece coğrafyanın fethi değildir. Asıl fetih gönüllerin zihinlerin fethidir.

ZAFERLE TAÇLANDIRACAĞIZ
Hiçbir siyasi veya ekonomik çıkar bizi hakkın yanında yer almaktan mazluma ve mağdura yardım etmekten alıkoyamaz. Gördünüz değil mi yavrusu kaçırılıp alıkonan annenin günlerdir yaptığı eylemi? Biz dik duracağız. Biz bu insanların yavruları istismarına göz yummayacağız. Bugün Kudüs´te Filistin´de zulüm var. Filistin´i adım adım işgale çalışıyor. Müslümanlar zulüm altında... Ellerinden gelse ülkemizde de aynı şeyleri kara kalpli alçakları da unutmadık. Daha düne kadar evlerimizin dibine kadar getirmek istedikleri mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. İnşallah Irak´tan Suriye´ye, Doğu Akdeniz´den diğer bölgelere kadar uzanan mücadeleyi zaferle taçlandıracağız. Anadolu bizim için büyük davamızın kıtasıdır. Bizim davamız da hep inşa davası olmuştur. Vatan kıldığımız bu topraklar inşallah yeniden dirilişimize şahitlik edecektir.

BAHÇELİ´YE TEŞEKKÜR EDİYORUM
FETÖ´cü hainler bir darbe girişimiyle ülkemizi işgale kalkıştıklarında karşılarında tüm farklılıklarını bir kenara bırakmış bir milleti karşılarında buldular. İşte aynı kadro bugün Malazgirt Ovası´nda. Huzurlarınızda bu mücadelede bize destek veren sayın Bahçeli ve heyetine teşekkürü bir borç biliyorum.

TÜRKİYE´NİN ORTA DOĞU´DA NE İŞİ VAR DİYOR
Ülkemizin beka mücadelesi söz konusun olduğunda başka saflarda yer almanın saygıya layık bir yanı yoktur. Siz bu tuzağı kuranların arkasından giderseniz bunun adından başka olur. Türkiye´nin Orta Doğu´da ne işi var diyor. Bize ülkemizin güneyinden taciz atışları yapılacak saldırılacak bizim orada ne işimiz var? Sen bu işlerden anlamıyorsun. Biz oradayız orada olacağız. Atatürk´ün partisiyiz diyeceksin, sonra Misak-ı Milli´yi bilmeyeceksiniz. Biz Adana mutabakatı neyse onun gereğini yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.