Mehmet Niyazi Özdemir Zeminaltı Otopark İnşaatı Hızla Devam Ediyor

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta´nın ?Her Mahalleye Otopark? projesi kapsamında Karadeniz Mahallesi´nde inşa edilen Mehmet Niyazi Özdemir Zeminaltı Otoparkı´nda çalışmalar hız kazandı.

 

 Bölgenin otopark ihtiyacını büyük ölçüde karşılayacak projeyle çocuk parkı ve yeşil alanların sayısı da artıyor.

Gaziosmanpaşa´da, ulaşımı rahatlatmak ve trafik yoğunluğunu azaltmak için hayata geçirilen otopark projeleri tam gaz devam ediyor. Bu kapsamda, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İBB iş birliğiyle Karadeniz Mahallesi´nde yapımı süren Mehmet Niyazi Özdemir Zeminaltı Otopark ve Park Projesi´nde çalışmalar hız kazandı.

ALTI OTOPARK, ÜSTÜ ÇOCUK PARKI

11 bin 150 metrekare alanda inşa edilen projeyle bölgeye 5 katlı ve 231 araç kapasiteli otopark kazandırılacak. Otoparkın üst tarafına ise çocuk oyun parkı, yeşil alanlar ve oturma elemanları inşa edilecek. Bölgedeki otopark ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak olan proje kapsamında vatandaşlara, ailece keyifli vakit geçirebilecekleri mekanlar, çocuklara da güvenli oyun alanları sunulmuş olacak.

BAŞKAN USTA: ?5 AYRI NOKTADA ZEMİN ALTI OTOPARK İNŞAATLARI SÜRÜYOR?

Ulaşım ve metro projelerinin hız kazandığı Gaziosmanpaşa´da trafiği rahatlatmak adına yeni otopark alanlarına önem verdiklerini ifade eden Başkan Usta, ?İstanbul gibi metropol bir şehirde ulaşım sorununu azaltmanın bir ayağı da yeni otoparklar yapmak. Şu anda 5 ayrı noktada zemin altı otopark inşaatları sürüyor. Her mahalleye zemin altı otopark yapacağız? dedi.