Meteoroloji Uyardı,Yağışlar Geri Geliyor

Meteoroloji´den son dakika hava durumu uyarısı! Yağışlar geri dönüyor! Bugün hava nasıl olacak?

 

 Genel Müdürlüğü´nden  ile ilgili yeni açıklama geldi. Yağışlı ve soğuk havaların ardından sıcaklıklar artış gösteriyor. Vatandaşlar sevdikleriyle park ve sahillerde sıcak havanın tadını çıkartıyor. Özellikle bugün vatandaşlar internet üzerinden "Bugün hava nasıl olacak" sorusunun cevabını arıyor. Meteoroloji´den gelen son dakika hava tahmin raporlarına göre hava durumu bilgisini haberimizde bulabilirsiniz. Meteoroloji´nin sitesinde bulunan 5 günlük haritalı tahmin raporlarına göre yağışlı havalar geri geliyor. İşte Meteoroloji´den gelen raporlara göre son hava durumu raporları ve detaylar.

Son bir haftadır güneşli ve açık havanın etkili olduğu yurdun büyük kesiminde vatandaşlar  Genel Müdürlüğü´nden gelen son dakika uyarı ve tahminleri takip etmeye devam ediyor. Bu günlerde hava sıcaklıkları artmaya devam ediyor. Meteoroloji´den gelen yeni uyarılara göre yağışlı hava salı gününden itibaren etkili olacak. Bugün hafta sonu planı yapan bireyler internet üzerinden "Bugün hava nasıl olacak" sorusunu araştırıyor. Gelen son değerlendirmeler ve tahminlere göre haberimizde  ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile Akdeniz´in parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Rize ile Artvin´in kıyı kesimlerinin yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz´in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu´nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, güney kesimlerde mevsim normallerinin 2-4 derece, kuzey ve iç bölgelerde ise 5- 9 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle batı ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve kuzeybatı, yarın öğle saatlerinden sonra batı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz´in iç kesimleri ile Doğu Anadolu´nun doğusunun yüksek kesimlerinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır. Çığ tehlikesine karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz´in iç kesimlerinin yüksek kesimlerinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin doğusunun yüksek kesimlerinde eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.