Öğretmenlere Müjde,20 Bin Atama Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen atamalarıyla ilgili müjdeyi verdi. Erdoğan, atamayı "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması daha gerçekleştireceğiz" sözleriyle duyurdu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Etimesgut ilçe mitinginde halka hitap etti. 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasının 8 Şubat´ta yapıldığını ifade eden Erdoğan, "Önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen atamasını daha gerçekleştireceğiz." dedi.

ATAMA MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin karşısına daima yeni projelerle çıkıyoruz. Bugün de insanlarımıza yeni bir müjde veriyorum. Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın en güzel yetişmesi için eğitim ve öğretime daima öncelik verdik. 2019 bütçesinde aslan payını eğitime aldık. 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını 8 Şubat´ta yaptık. Önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen atamasını daha gerçekleşeceğiz." ifadelerini kullandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI´NDAN DUYURU

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın müjdesinin hemen ardından, Milli Eğitim Bakanlığı´ndan da tarihlere ilişkin duyuru yayınlandı. Bakanlık, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için ön başvuruların 26 Mart´ta başlayacağı bildirildi.