Ömer Çelik´ten CHP´ye Yassıada Göndermesi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: CHP ´Yassıada zihniyeti´nin hiç değişmediğini gösterdi.

 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya adresi üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Çelik´in açıklamaları:

1/CHP sözcüsü dün yaptığı açıklamayla partisindeki "Yassıada zihniyeti"nin hiç değişmediğini gösterdi. Partimizin hukuk içinde hak arama sürecine iftiralar attı. "Yüce Divan´a gidersiniz" diye tehdit siyasetine devam etti.

2/ Şantaj siyaseti ile tehdit siyaseti arasında gidip gelen bu zihniyet her gün daha da saldırganlaşıyor. Hakimlere "Kızılay´da yürüyemezsiniz" diyerek açıkça saldırıyor.

3/ En ufak fırsat bulduklarında hukukun yerine vesayet, demokrasinin yerine tehdit, "milletin divanı" yerine "Yassıada divanı" koymaya çalışıyorlar. CHP´nin gizli tüzüğünde vesayet, tehdit ve Yassıada zihniyeti dışında ne var ki...

4/ Hakimleri Kızılay´da yürütmemekten bahseden, hukukun işletilmesini Yüce Divan´la tehdit eden CHP yönetimi, sadece kendi zihniyetini açığa çıkarıyor. CHP yöneticilerinin sözleri, Yassıada zihniyetinin tek pusulaları olduğunu gösteriyor.

5/ Tüm bunların tek hayırlı tarafı demokrasi mücadelesini ne kadar güçlü tutmamız gerektiğini bir kere daha hatırlatmasıdır. Yassıada zihniyeti sahneye çıkmak için fırsat kolluyor. Demokrasi mücadelemizin buna karşı daha da güçlenmesi gerekiyor.

 

.