Pence Yarın Türkiye´ye Geliyor

Beyaz Saray açıkladı: Mike Pence Perşembe günü Başkan Erdoğan ile görüşecek.

 

Beyaz Saray, Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo´nun yarın Türkiye´ye geleceğini açıkladı. Pence, Perşembe günü Başkan Erdoğan ile görüşecek.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suriye konusunu görüşmek üzere yarın Türkiye´ye gidecek.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray´ın bahçesinde yaptığı konuşmada, Pence ve Pompeo´nun yarın Suriye konusunu görüşmek için Türkiye´ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

Amerikan askerlerinin Orta Doğu´da "polislik" yaptığını ve artık eve geri dönmelerini istediğini vurgulayan Trump, "Türkiye´ye ve başkalarına karşı sert davranacağız. Barış ve güvenliği sürdürmeliler. Ne olacağını göreceğiz. (Pence ve Pompeo´nun yer aldığı) Heyet ateşkes talep edecek. (Türkiye´ye) Tahmin edebileceğiniz en sert yaptırımları uyguladık." ifadelerini kullandı.

PENCE, BAŞKAN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK
Mike Pence´in basın ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Pence´in, 17 Ekim Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi.

Açıklamada, Pence´in Erdoğan ile görüşmesinde, Suriye´nin kuzeydoğusunda ateşkesin sağlanması konusunu öncelikli olarak görüşeceği vurgulandı.