Semiha Yıldırım İçini Döktü

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı

 

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım´ın eşi Semiha Yıldırım ilk kez bu kadar detaylı bir röportaj verdi ve Ekrem İmamoğlu´nun eşi hakkında konuştu. Semiha Yıldırım, eşinin özelini de paylaştı ve neleri sevdiğini, evde nasıl biri olduğunu anlattı.

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 1

Binali Yıldırım´ın siyasi hayatında hep geride kalmayı tercih eden Semiha Yıldırım evliliğinden çocuklarına, Ekrem İmamoğlu´nun eşinin kendisi hakkında yaptığı açıklamaya kadar bir çok soruyu yanıtladı. Tuzla´daki evlerinde yapılan söyleşiden çok özel fotoğraflar da geldi. Binali Yıldırım´ın ise hiç bilinmeyenleri ortaya çıktı. Meğer çok iyi sökük dikip, iyi yemek yaparmış. Önce Semiha Yıldırım´ın anlattıklarını verelim. 

112
Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 2

Semiha Yıldırım : Beni çok rencide ettiler
Semiha Yıldırım´ın görünümü hakkında yakışıksız, çirkin söylemler sosyal medyada gündem olmuştu. Semiha Yıldırım söylenenlere o kadar çok üzülmüş kitelefonları kapatmış. Şunları anlatıyor:

-Beni çok suçladılar, çok rencide ettiler. Üç gün kendi telefonumu da evin telefonunu da açmadım. Herkes ?Neden böyle yaptın, ne oldu?? diye sordu. ?Hiçbir şey yok? dedim. Hiçbir şey yapmadım. Hiçbir suçum yokken çok üzdüler beni.

 Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 3

İmamoğlu´nun eşi Dilek hanıma teşekkür ederim
Ekrem İmamoğlu´nun eşi Dilek İmamoğlu bu söylemlere tepki göstermiş ve ?Ben Sayın Semiha Yıldırım´ın fotoğrafına bakınca kendi annemi, kendi ablamı görüyorum´ demişti. Onun bu sözleri için Semiha Yıldırım şöyle diyor:

-Gerçekten çok teşekkür ediyorum. Duygusuna, düşüncesine saygı duyuyorum. Hak etmediğimiz bir olayla karşı karşıya kalınca üzülüyoruz tabii. Bunun için basından biraz uzak duruyorum.

Binali Yıldırım ile Semiha Yıldırım amca çocukları. Erzincan´da nişanlanıp İstanbul´da evlenmişler. Evliliklerinde 43 yılı geride bırakan Semiha Yıldırım, Binali Yıldırım´ın evlilik yıldönümlerini unutmasına sitem ediyor. İşte Semiha Yıldırım´ın anlattıkları:

Zor bir eş midir Binalı Yıldırım?
Pek bir zorluğunu görmedim... (Gülümsüyor) Ama tabii işi dolayısıyla biraz stresli bir hayatımız oldu.

Binali Bey bana iyi yemek yaptığını söyledi, doğru mu?
Evet, evliliğimizin ilk zamanlarında yapıyordu. Zamanı boldu herhalde. (Gülüyor)

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 6

İyi ütü yaptığını da söylüyor. Ev işleriyle ilgilenir miydi?
-Evet, benim çok zamanım olmazdı, o yapardı. Aile çok kalabalık olduğu için yoğunluk vardı, o zamanlar her şey evin büyüğüne bize bakıyordu.

Evde paylaşımcı, eşitlikçi bir eş miydi yani?
-Evet. Ama ilk dönemler... Ondan sonra yok tabii! (Gülüyor) Şimdi zamanı yok, olsa yapardı.

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 7

-Seçimin tekrarlanmasını siz nasıl karşıladınız? 

Seçimin tekrarlanmasını biz çok istemedik. Tüm oylar yeniden sayılsın istedik. Seçimin tekrar edilmesi hem seçmenimize hem bizlere eziyet. Hakikaten çok istemedik ama böyle karar verildi. Hayırlısı bakalım.

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 8

Şu an Tuzla´daki evinizdeyiz. Ne zamandır burada oturuyorsunuz?
Çocuklar sekiz senedir burada. Biz Ankara´daydık, ara ara çocukların yanına geliyorduk. Şimdi de buradayız, burası kendi evimiz oldu.

Üç çocuğunuz var. Onlar nerede, ne yapıyorlar?

Hepsi buradalar. Büyük oğlum burada oturuyor, kızım yanıma komşu gelecek. Çocuklarla komşu olacağız Allah nasip ederse. Sadece küçük oğlum Kartal´da oturuyor. Onun da evi yapılıyor burada, o da gelecek inşallah.

6 torununuz var, değil mi?
Evet. Bahar Sena büyük oğlum Bülent´in kızı, en büyük torun, sekizinci sınıfa başlayacak. Erva Eda, ikinci torunum. Kızımın çocukları Elif ve Ali. Küçük oğlum Erkan´ın çocukları da Ahsen ve Erhan.

Kaç yıl öğretmenlik yapmıştınız?
10 yıl öğretmenlik yaptım. Sonra bir hastalık geçirdim, bir süre yürüyemedim. Emekli olmadan ayrılmak zorunda kaldım.

Binali Bey bir kere sizin yerinize derse girmiş galiba. Ne olmuştu o gün?
O gün ben hastalanmıştım. Çocuklar birinci sınıftaydı, benim yerime Binali Bey derse girdi. Tabii çocuklar biraz gürültü yapmış, Binali Bey de birini kaldırmış, susun durun derken bakmış söz geçiremiyor. Çocuklar da çok korkmuşlar, okul müdürü bir gün sonra şikâyet etti. ?Hoca hanım, eşiniz miydi gelen?? diye sordu. ?Evet? dedim. ?Bir daha gelmesin, dersler boş geçsin, ben idare ederim? dedi. (Gülüyor) Öğretmenlik sabır işi, anlayışlı ve hoşgörülü olman lazım. 

Semiha Yıldırım´dan Dilek İmamoğlu açıklaması! Eşi Binali Yıldırım´ın özelini açtı - Sayfa 11

Binali Yıldırım neleri sever?
Röportaj sırasında Binali Yıldırım´ın kamuoyunda bilinmeyen yönleri de ortaya çıktı. Binali Yıldırım´ın sevdiği şeyleri şöyle anlattı:
Tespih koleksiyonum var. Yürümeyi ve yüzmeyi çok severim. Çok okurum.  Genellikle yanık türküleri dinlerim. Türk sanat müziğini severim. Türküler favorimdir ama sanat müziğini de severim. Çok eskilerden Turan Engin, Nezahat Bayrak, Nurten İnnap var. Yola çıkınca arkamdakileri unutur giderim. Hanım hep bundan şikâyetçi. ?Sen hep beni unutuyorsun, çok hızlı gidiyorsun? der bana, sürekli sitem eder.

İyi ütü yapar sökük dikerim
-İyi ütü yaparım. Sökük dikerim. Düğme dikerim. Yemek yapmayı bilirim. Ama son zamanlarda çok yapamadım. Çok iyi karnıyarık yaparım. Arnavut ciğeri yaparım. Elimden gelir, her türlü yemeği yaparım. İyi çoban salata yaparım. Baba olarak aile bağlarına çok düşkünüm. Bizim aile bağlarımız çok güçlüdür. Sadece benim çocuklarım, torunlarım, gelinlerim, damatlarım değil daha ikinci kuşak, üçüncü kuşakla ilişkilerimiz sürekli sıcaktır.