Yıldırım´ın Yeni Görevi İçin Gözler Erdoğan´da!

Çankaya Köşkü´nden taşınan Binali Yıldırım´a yeni görev

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Ankara´ya dönen Binali Yıldırım´ın ilk işi Çankaya Köşkü´nden taşınmak olacak.

Binali yıldırım, istanbul büyükşehir belediye başkan adayı olmak için 19 Şubat´ta TBMM başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yıldırım daha sonra İstanbul´a giderek seçim çalışmalarını yürütmüştü. Ancak bu süreçte Çankaya Köşkü´ndeki konutundan taşınmayan yıldırım, bu nedenle muhalefet tarafından eleştirilmişti. CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal da TBMM´ye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´ın cevaplaması talebiyle ?Binali Yıldırım´ın köşkü neden henüz boşaltmadığına´ dair bir yazılı soru önergesi vermişti.

Kendi evinde yaşayacak

İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinin ardından Ankara´ya dönen Yıldırım, Çankaya Köşkü´nden taşınıyor. Yıldırım´ın bu ay içerisinde Dikmen´de kendisine ait bir eve yerleşeceği öğrenildi.

Yıldırım´a yeni görev

Öte yandan gözler Binali Yıldırım´a önümüzdeki dönemde nasıl bir görev verileceğine çevrildi. Kulislerde Yıldırım´ın bakanlık, Cumhurbaşkanı yardımcılığı veya AK Parti Grup Başkanlığına getirilebileceği konuşuluyor.