YSK´dan Gece Yarısı Flaşh Karar

YSK gece yaptığı toplantı sonrası AK Parti´nin tüm oyların sayılma talebini reddetti.

 

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, Kurul tarafından İstanbul´da 51 sandığın tekrar sayılmasına karar verildiğini, 31 ilçede yeniden sayım talebinin kısmen reddedildiğini, Büyükçekmece ilçesiyle ilgili taleplere ilişkin kararın ertelendiğini bildirdi.

Recep Özel, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında İstanbul´da yapılan itirazlara ilişkin YSK binası önünde açıklamalarda bulundu.

Saat 00.30´da kameraların karşısına geçerek İstanbul´da 10 milyon 560 bin 963 seçmen bulunduğunu belirten Özel, AK Parti ve CHP´nin büyükşehir belediye başkan adayları arasında 15 bin civarında oy farkı olduğunu söyledi.

Oyların tamamının sayılmasına yönelik taleplerini YSK´ya taşıdıklarını anlatan Özel, "32 ilçeden 31´ini karara bağladı Yüksek Seçim Kurulu biraz önce. Bir tanesini, Büyükçekmece´yi erteledik. Yarından sonra görüşülecek Büyükçekmece. Çünkü, başka olaylar da var. Büyükçekmece hem ilçe belediyesiyle ilgili olaylar var hem de büyükşehire etkisiyle ilgili olaylar var. Onun için onu erteledik." bilgisini verdi