Uzaktan eğitim platformları hakkında uyarı

Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK), uzaktan eğitim platformları hakkında uyarıda bulundu.

Evden Üretim Yapanlara Büyük Katkı

Online alışveriş sektörünün önde gelen markası ÇiçekSepeti.com, evinde üretim yaparak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenlere kapılarını açıyor.

Altun: Yaşadıklarımız güçlü sosyal devletin önemini ortaya koydu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaşanılanların güçlü devletin, güçlü sosyal devletin önemini ortaya koyduğunu bildirdi.

Sommaruga: Ay sonundan itibaren tedbirleri gevşeteceğiz

İsviçre Başkanı Simonetta Sommaruga Çarşamba günü yaptığı açıklamada ülkenin aldığı tedbirleri Nisan sonuna kadar gevşeteceğini belirtti.

Sağlık çalışanları için yüz siperliği üretiyorlar

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri öğrencileri, Bahçeşehir Kampüsü robotik takımı INTEGRA tarafından başlatılan projeyle Türkiye’nin dört bir yanında sağlık çalışanları için yüz siperliği üretiyor.

Baharın tüm enerjisini kumaşlara yansıtan Giovane Gentile’nin yeni koleksiyonu

Giovane Gentile, ilkbaharın ve yaz mevsiminin sıcak esintilerini hissettiğimiz bu günlerde sentetik unsurlardan tamamen uzak, doğal, cesur ve sıra dışı çizgileri erkek modasıyla buluşturuyor.

Varlık: Kovid-19 tedarik zincirini kırdı, Türkiye bu değişime hızla adapte olmalı

Varlık, salgın sonrası daha güçlü ve hızlı bir geri dönüş ve toparlanma için uzaktan eğitimle personelin niteliğinin artırılabileceğini, daha rekabetçi üretim için ise otomasyon sistemlerine yatırım yapılabileceğini kaydetti.

İntikam hikâyesinden çok daha ötede bir trajedi

VakıfBank Kültür Yayınları’ndan (VBKY) çıkan “Hamlet ya da Hekuba”da, dünya edebiyat ve tiyatro tarihine damgasını vuran Shakespeare’in “Hamlet” eserinin zihinsel ve tarihsel detayları inceleniyor.

E-Sosyal mi, A-Sosyal mi?

Var oluş amacımızın mutlu olmakla bağlantılı olduğunu kabul etmeliyiz. Para, mutluluğun yerine çok basit bir şekilde geçebilir.

Evde kaliteli zaman geçirme önerileri

Her sayısında zengin ve kapsamlı içerik sunan T Bülten’in son yayınlanan özel sayısında tüm dünyanın olduğu gibi Türkiye’nin de gündeminde olup, herkesi yakından ilgilendirilen yeni tip koronavirüs (COVID-19) konusu işleniyor.

Evden Çalışanların Bağlantı Hızını Artırmak için İpuçları

Ağ teknolojileri alanında faaliyet gösteren Zyxel, Covid 19 Karantina süreci boyunca evden çalışan iş dünyası profesyonelleri için evde internet hızını artıracak tavsiyelerde bulundu.

Salgın Sürecinde Özel Hastane Bilmecesi!

Koronavirüs salgını sebebiyle bazı özel hastanelerin, covid-19 hastalarından fark ücreti ya da test, yoğun bakım ve sonrasındaki hizmetler için fahiş ücretler talep ettikleri yönünde iddialar gündemde.

Evde Çalışırken Veri Kaybı Yaşanmaması İçin Öneriler

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok şirket çalışanı uzaktan çalışma sistemine geçti.

İşten çıkarmaya 3 ay yasak

Koronavirüs (KOVİD-19) ile mücadele kapsamında işten çıkarma 3 ay süreyle yasaklanıyor.

Kovid-19, Pandemi İzolasyon Takip Projesi ile önlenecek

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 salgınının azaltılması ve hastaların izolasyonu için Pandemi İzolasyon Takip Projesi (İTP) geliştirdi.